Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego
w Medyce


Konkurs "Day by Day"
Miło nam poinformować, że uczennica kl l b Dominika Smyk wzięła udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego "Day by Day". Dominika pracowała nad pamiętnikiem , do którego inspiracje stanowiły przygody i czas spędzony z przyjaciółmi. Uczennica zajęła I miejsce w Polsce, w kategorii internautów. Opiekunem Dominiki była p.Elżbieta Galanty.Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy wielu sukcesów w doskonaleniu angielskiego i poznawaniu kolejnych języków.

X Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim

7 kwietnia 2017r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „X Kwietniowe Spotkania z Juliuszem Słowackim". Celem konkursu jest popularyzacja twórczości literackiej Juliusza Słowackiego oraz rozwijanie wrażliwości poetyckiej. Organizatorem konkursu już od 10 lat jest I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Ia : Filip Tomaszewski oraz IIb Agnieszka Gierlach .Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Chura – Kania.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że I miejsce za niezwykle wysoki poziom występu jury przyznało naszemu reprezentantowi uczniowi klasy Ia Filipowi Tomaszewskiemu. Serdecznie gratulujemy!
REJONOWE ZAWODY SZACHOWE-KRASICZYN
W dniu 16.11.2016 r. odbyły się Rejonowe Drużynowe Zawody Szachowe w Krasiczynie. Reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie: Konrad Tomaszewski,Kamila Tomaszewska, Mateusz Gawron oraz Hubert Grodecki rozegrała 9 partii. W zawodach brało udział 10 gimnazjów: Basznia Dolna, Węgierka, Munina Stowarzyszenie Absolwentów I L.O w Przemyślu, Lubaczów, Kańczuga, Mirocin, 5 Przemyśl oraz Orły. W pierwszej rozgrywce z losowania nasza drużyna trafiła na zwycięzcę całego turnieju z którym zremisowała, a w całym turnieju przegraliśmy tylko 1 mecz.Ostatecznie zajęliśmy wysokie 3 miejsce. Do awansu w dalszym etapie zabrakło 1 punktu. I tak jesteśmy z Was dumni, to wielki sukces.(zobacz zdjęcia)
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
7 listopada 2016 r. odbył się u nas I etap Konkursu pięknego czytania fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis" Wzięło w nim udział 10 uczniów: M. Binko, Sz. Podwyszyński, F. Tomaszewski, K. Mamrak, A. Gierlach, A. Czyż, P. Szkafarak, D. Wojtyna, W. Kowalczyk, G. Bober. Przed I etapem uczniowie mieli za zadanie przygotowanie do odczytania pół strony tekstu z w/w powieści. Jury w składzie K. Głowacka, B. Chudzio ( nauczyciel – bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Medyce ) oraz przewodnicząca - M. Kania, wyłoniło 5 uczniów, którzy przeszli do II etapu, a byli to: A. Czyż, A. Gierlach, F. Tomaszewski, Sz. Podwyszyński, M. Binko. 10 listopada odbył się II etap tego konkursu. Uczniowie losowali wybrany przez jury fragment w/w powieści, następnie przez 5 minut mogli przygotować się do jego prezentacji. Jury wyłoniło zwycięską trójkę: I miejsce – Filip Tomaszewski, II miejsce – Michał Binko, III miejsce – Aleksandra Czyż. Gratulujemy.(zobacz zdjęcia)
FESTIWAL PIOSENKI KRESOWEJ
  23.10.2016 roku w Jarosławiu odbył się ,,Festiwal piosenki kresowej ". Uczniowie z Gimnazjum w Medyce Oliwia Jakubiak, Aleksandra Czyż i Szymon Podwyszyński z zespołem zdobyli pierwszą nagrodę. Zaszczytne trzecie miejsce zdobył także uczeń naszej szkoły Krzysztof Bober wraz z zespołem.Gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Was dumni!.(zobacz zdjęcia)
KOLEJNY SUKCES AGNIESZKI
 
Miło nam poinformować, że uczennica kl. IIb Agnieszka Gierlach (pod opieką pani M.Kani) uzyskała kwalifikację do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka polskiego.Etap rejonowy konkursu odbędzie się 19 listopada 2016r. w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. Przed Agnieszką ogrom pracy, gdyż jest ona dopiero uczennicą klasy drugiej, ale trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Konkursy szkolne
Miesiąc czerwiec to w szkołach czas podsumowań, weryfikacji i wystawiania ocen za całoroczną pracę. U nas to także czas ogłoszenia wyników rożnych szkolnych konkursów . Miło nam poinformować, że:
1. Tytuł " Anglisty" roku szkolnego 2015/2016 otrzymuje Konrad Tomaszewski kl. IIa
2. Zwycięzcą w konkursie historycznym "I wojna światowa" została Sara Marczuk kl. IIIc
3.Tytuł "Szkolnego Mistrza Ortografii" wędruje do Andżeliki Kozar z kl. IIIc
4. W konkursie z fizyki dla uczniów kl I.najlepszy okazał się Bartosz Madycki z kl. Ia
5. W konkursie z fizyki dla uczniów kl II.najlepszy okazał się Konrad Tomaszewski z kl. IIa
6. Pierwsze miejsce w konkursie geograficznym "Wędrówka przez krainy geograficzne Polski" uzyskali: Sara Marczuk IIIc i Kamil Stecura kl. IIIc
7. Tytuł "Matematyka Szkoły 2016" uzyskał Mateusz Gawron z kl. IIa
8. W konkursie "Chemik na 6" zwyciężyli: w kl. II Oliwia Kotecka kl. IIb a w kl. III Sara Marczuk IIIc.

Sukces Agnieszki!
13 czerwca 2016 r. w Centrum Konferencyjnym „Muranów" w Warszawie odbyło się podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacji Ekonomicznej „Na własne konto" organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W spotkaniu wzięli udział laureaci konkursów, organizowanych w ramach projektu: konkursu na najlepszy projekt spółdzielni uczniowskiej, konkursu na najlepszy artykuł ekonomiczny, konkursu internetowego oraz konkurs na najlepszy blog projektu. Uczennica klasy pierwszej Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce-AGNIESZKA GIERLACH została laureatką w konkursie na najlepszy artykuł ekonomiczny. Napisała ona esej pt. „Małe ministerstwo finansów" i otrzymała roczne stypendium naukowe. Oprócz tego grupa 21 uczniów w/w gimnazjum otrzymała wyróżnieni w Konkursie internetowym dla szkół na najlepszą reklamę Spółdzielni Uczniowskiej. W poprzednich dwóch edycjach uczniowie Gimnazjum w Medyce zostali laureatami konkursu za najlepszą gazetę o tematyce ekonomicznej. W uroczystości, oprócz uczestników i organizatorów, wzięli udział znamienici goście: pani Teresa Wargocka - poseł na Sejm RP - sekretarz stanu w Ministerstwo Edukacji Narodowej, pan Marek Zagórski - sekretarz stanu w Ministerstwo Skarbu Państwa i pan Dariusz Rostkowski - przedstawiciel Departamentu Edukacji i Wydawnictw Narodowy Bank Polski. Gratulujemy Agnieszce (zobacz zdjęcia)

„Na Własne Konto"

29 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły zakończyli II etap zajęć programu „Na Własne Konto". Jest to projekt edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy poznali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Podczas II semestru uczniowie wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce przygotowali pracę konkursową, biznesplan spółdzielni uczniowskiej oraz nakręcili reklamę tego przedsięwzięcia. W zajęciach wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły, opiekunem zajęć była pani Małgorzata Chura- Kania.Czterech najaktywniejszych uczniów otrzymało specjalne nagrody: M.Czysnok, G.Świerk, A.Gierlach i W. Lula. Już od 5 maja można będzie głosować na naszą reklamę. Liczymy na Was! Szczegóły niebawem!(zobacz zdjęcia)

VIII Maraton Informatyczny"GimNetiada"2015/2016

28 kwietnia w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu odbył się finał powiatowego VIII Maratonu Informatycznego"GimNetiada"2015/2016. Po 4 etapowych eliminacjach do finału zakwalifikowało się 13 uczestników. Miło nam poinformować, że wśród finalistów, aż pięcoro -to  uczniowie Gimnazjum w Medyce-Karolina Pietnica (Ia), Mateusz Pikłowski (Ia), Dariusz Krawiec (Ib), Michał Binko (Ib) Mateusz Gawron (IIa). Finał stał na bardzo wysokim poziomie, a o zwycięstwie zdecydowały minimalne różnice punktowe. Nasi uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie-wszyscy otrzymali wyróżnienia, a Michał Binko stanął na podium zajmując drugie miejsce. Opiekunem uczniów był p.M.Maroń. Serdecznie gratulujemy !


28kwietnia 2016r. w Radymnie odbył się II etap Turnieju Coca-Cola Cup 2016. W zawodach wzięły udział 4 drużyny. Po zaciętej walce przegraliśmy jedynie z gospodarzem, zajmując w całym turnieju wysokie II miejsce! Opiekunem drużyny był p.M.Podgórski Gratulujemy!(zobacz zdjęcia)

WYRÓŻNIENIE DLA MICHAŁA BINKO

W dniu 16.03.2016 r. w Pedagogicznej Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbył się konkurs recytatorski pt. "W świecie poezji księdza od malwy, biedronek i bożych niezapominajek" poświęcony twórczości księdza Jana Twardowskiego. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów z 15 gimnazjów . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Ib : Aleksandra Czyż, Agnieszka Gierlach oraz Michał Binko. Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Chura – Kania.Za szczególnie wysoki poziom występu jury przyznało specjalne wyróżnienie Michałowi Binko.Serdecznie gratulujemy!


SUKCES NASZEJ UCZENNICY
Miło nam poinformować, że uczennica kl. IIIa Anna Siutyk (pod opieką pani M.Kani) uzyskała kwalifikację do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Zajęła wysokie 15 miejsce na 166 uczestników. Trzymamy kciuki za ostatnią prostą oraz zdobycie tytułu laureata, upoważniającego do zwolnienia z j.polskiego na egzaminie gimnazjalnym. Gratulujemy!
SUKCES NASZYCH SZACHISTÓW

W dniu 19 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowej Gimnazjadzie w Szachach Drużynowych w Krasiczynie. Na siedem drużyn zajęliśmy pierwsze miejsce. Nasza reprezentacja rozegrała 7 meczów z tego 6 wygranych i jeden zremisowany. W łącznej klasyfikacji otrzymaliśmy najwięcej punków i zwyciężyliśmy. Nasza szkołę reprezentowali: Kamila Tomaszewska, Mateusz Gawron, Konrad Tomaszewski i Hubert Grodecki. Opiekunem drużyny był Pan Dyrektor Wacław Broda. Gratulujemy tak znaczącego sukcesu!

Konkursy kuratoryjne 2014/2015
Miło nam poinformować, że uczennica klasy II a, Anna Siutyk zakwalifikowała się do 3 etapu konkursu kuratoryjnego z języka polskiego.Natomiast Damian Baran z klasy III c zakwalifikował się do 2 etapu konkursu z geografii, a Jakub Świderski(III c) do 2 etapu konkursu z informatyki.
V Maraton Informatyczny "Gimnetiada" 2012/2013
21 marca 2013 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu odbył się V finał Maratonu Informatycznego "Gimnetiada". W konkursie uczestniczyli uczniowie gimnazjów z powiatu przemyskiego (około 80 osób). Po 4 etapowych eliminacjach on-line w finale znalazło się 12 najlepszych uczestników-w tym 2 dziewczyny. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów-Justyna Wanat (kl.IIb) i Rafal Ziemlak (kl.IIIc ).W finale uczestnicy rozwiązywali test oraz mieli kilka zadań praktycznych. Zwycięzcą V Maratonu Informatycznego "Gimnetiada" okazał się uczeń naszego gimnazjum -Rafał Ziemlak, któremu serdecznie gratulujemy.
OMNIBUS EKONOMICZNY
W dniu 11 maja 2011r. w Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego odbył się finał drugiej już edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „OMNIBUS EKONOMICZNY", który został zrealizowany w ramach programu „Ekonomia na co dzień" prowadzonego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Narodowy Bank Polski. Organizację konkursu sfinansowali Narodowy Bank Polski, Urząd Gminy w Medyce oraz Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce. Honorowy patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty a patronat medialny TVP S.A Oddział Rzeszów. Warunkiem przejścia do II etapu było przedstawienie efektów pracy szkół z realizacji programu „Ekonomia na co dzień", który jest propozycją przygotowania uczniów gimnazjum do aktywnego wchodzenia w życie gospodarcze, wytyczania własnej drogi rozwoju poprzez aktywne wzmacnianie swoich mocnych stron a przez to dostosowania się do zmieniającej się struktury rynku pracy. Niezależna komisja konkursowa powołana przez organizatorów, spośród nadesłanych prac wyłoniła osiem najlepszych szkól: Gimnazjum w Birczy, Gimnazjum w Medyce, Gimnazjum w Narolu, Zespół Szkół w Łowcach, Zespół Szkół w Kalnikowie, Zespół Szkół w Jaworniku Polskim, Gimnazjum nr 1 w Przemyślu i Gimnazjum nr 5 w Przemyślu. Każdą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół. Konkurs rozpoczął się od prezentacji stoisk, które obrazować miały działalność ekonomiczną szkoły. Następną konkurencją był 3-minutowy skecz o tematyce ekonomicznej. W kolejnej części konkursu uczniowie zmagali się z zadaniami matematyczno – ekonomicznymi.W dalszej części młodzież wzięła udział w konkurencji pt.„Rozmowa kwalifikacyjna". Konkurencja ta polegała na rozmowie reprezentanta drużyny z losowo wybranym jurorem wykonującym ciekawy zawód. Był to ostatni element konkursu.. Uczniowskie zmagania oceniała specjalna komisja sędziowska w składzie: Pani Krystyna Pałka konsultant Oddziału PCEN w Przemyślu, Pani Monika Mularz Dobrowolska specjalista ds. komunikacji społecznej w NBP Oddział Rzeszów Sierżant Małgorzata Czechowska wydział prewencji ds. nieletnich Komisariatu Miejskiego Policji w Przemyślu, Pan Marek Iwasieczko wójt Gminy Medyka , Kapitan Robert Inglot Komendant Placówki Straży Granicznej w Medyce , Pan Adam Popik dyrektor Szkoły Podstawowej w Medyce, Pan Hubert Lewkowicz redaktor „Życia Podkarpackiego", Pan Jan Teuchman właściciel cukierni „Fiore". Jako goście honorowi zaszczycili nas swoją obecnością pani Renata Magnowska i Jerzy Tumidajski wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Oddział w Przemyślu oraz komendant posterunku policji w Medyce nadkomisarz Wojciech Kiełtyka.I miejsce w konkursie zajęła drużyna Gimnazjum nr 5 z Przemyśla , II miejsce w konkursie zajęła drużyna Gimnazjum z Birczy ,III miejsce w konkursie zajęła drużyna Gimnazjum z Medyki. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy i kultury ekonomicznej, rozwijanie ducha przedsiębiorczości oraz rozbudzanie wyobraźni na temat przyszłej aktywności zawodowej.Miejmy nadzieję, że konkurs na trwałe zapisze się w działaniach edukacyjnych województwa podkarpackiego. (zobacz zdjęcia)

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem
Powered by Kopage